Home Film: Land of mine – Under Sandet

Film: Land of mine – Under Sandet

  • Gepubliceerd op: 6 juni 2016
  • Laatste update 13 okt 2022
  • Auteur:
    Jos van der Burg
Film: Land of mine – Under Sandet

Een onbekend verhaal over Denemarken in de Tweede Wereldoorlog speelt aan het einde van de strijd. De Deense speelfilm Land of Mine – Under Sandet rakelt een pijnlijke zaak op, waarover lang niet werd gesproken: na de Duitse capitulatie moesten Duitse krijgsgevangenen 2 miljoen (!) landmijnen langs de Deense kust opruimen. Dat was in strijd met de Geneefse Conventie.

Van de veelal piepjonge 2600 Duitse soldaten kwam de helft bij het opruimen om het leven of raakte zwaar gewond. Er vielen zoveel slachtoffers omdat deze knullen nauwelijks iets wisten van het detoneren van mijnen. 

Land of Mine – Under Sandet volgt een groepje Duitse soldaten, dat onder leiding van een Deense bullebak een stuk strand mijnvrij moet maken. Het levert bloedstollende scènes op, maar de nadruk ligt op de ontdooiende relatie van de bullebak met de knullen.

Winnaar van de publieksprijs op het filmfestival in Rotterdam. 

Jos van der Burg is filmrecensent bij Het Parool en de Filmkrant.

Dit artikel is exclusief voor abonnees

Dit artikel op Historischnieuwsblad.nl is alleen toegankelijk voor abonnees. Met liefde en zorg werken wij iedere dag weer aan de beste historische verhalen door toonaangevende historici. Steun ons door lid te worden voor maar €3,99 per maand, de eerste maand €1,99. Log in om als abonnee direct verder te kunnen lezen of sluit een abonnement af.

Dit artikel is gepubliceerd in Historisch Nieuwsblad 4 - 2016