Historisch Nieuwsblad

Historici waarschuwen tegen bezuinigingen

Politieke geschiedenis

donderdag 4 maart 2010Twintig Britse economisch historici waarschuwen in een brief in The Guardian tegen bezuinigingen in de publieke sector. Volgens hen staan bezuinigingen de economische groei in de weg die nodig is om Groot-Brittannië uit de crisis te trekken.

4 maart 2010 |

De Britse regering heeft grote bezuinigingen aangekondigd om de door de crisis oplopende staatsschuld te verminderen. Volgens de twintig historici, allen hoogleraren aan gerenommeerde universiteiten, werken bezuinigingen in de publieke sector averechts. Zij pleiten juist voor investeringen in de kenniseconomie.

De historici herinneren er in hun brief aan dat Groot-Brittannië in de vroege negentiende en het midden van de twintigste eeuw de last van een hoge staatsschuld afwierp dankzij economische groei. ‘Dat kan nu weer, mits op de korte en middenlange termijn wordt afgezien van bezuinigingen die de op de kennissector gebaseerde groei in gevaar zouden brengen.’

De twintig ondertekenaars behoren tot het History & Policy Network, een initatief van hoogleraren uit Cambridge en Londen. De organisatie wil komen tot ‘betere politiek dankzij begrip van de geschiedenis’.

Gerelateerde artikelen



Login

Zoek

Deze maand

Geschiedenis 24